ChipCAD fórum
Kezdőlap Bejelentkezés Profil Keresés
Fórum kezdőlap
Saját fórum
ChipCAD honlap
Bejelentkezés
Kijelentkezés
Regisztráció
Saját profil
Postaláda
Előfizetések
Címjegyzék
Keresés a fórumban
Keresés a GYIK-ban
Fórum tag keresése
Új üzenetek

EDT LCD adatlap

Bejelentkezve mint: Guest
E témát jelenleg a következők olvassák: nincs
  Nyomtatható változat
Összes fórum >> [Egyéb] >> Alkatrészek >> EDT LCD adatlap Lap: [1]
Felhasználónév
Üzenet << Régebbi témák   Újabb témák >>

iamRob

Üzenetek: 13
Belépés: 2004.4.9.
Státusz: nem elérhető

EDT LCD adatlap  

Szaisztok!

Néhány hónapja szomorúan (és értetlenül!) vettem tudomásul, hogy az EDT levette honlapjáról a saját kijelzőik adatlapjait.
Azon túl, hogy mérhetetlen nagy baromságnak tartom, azóta nem szívesen vásárolok EDT kijelzőt sem. Illetve vettem már, de azt hittem, hogy már letöltöttem az adatlapját, sajnos nem... (ez konkrétan az EW12A03FLY).
A karakteres modulokkal még nincs is akkora probléma, de a grafikusról végképp semmi infó nincs. A baj az, hogy infó nélkül még válogatni sem lehet közülük, mert a modul méretét nagyon szívesen megadják, de ezen kívül semmit.
Szóval a kérdésem a fórumtársak és a ChipCAD felé is, hogy honnan lehetne ezeket egyszerűen és tömegesen letölteni. Tudom, hogy külön kérésre az EDT is elküldi, de ha paraméterek szerint szeretnék válogatni, akkor mit írjak nekik, hogy küldék el az összeset?...
(A legjobb az lenne, ha a ChipCAD tenné fel elérhető helyre az egészet.)

Köszi
2007.9.24. 13:51:27 ID: 3192

iamRob

RE: EDT LCD adatlap  (neki válaszolva: iamRob

Visszatértem a problémámra.
Az EDT másodszori kérésemre sem reagált semmit, így a továbbiakban sem várok tőlük segítséget. Azt is meggondolom, hogy legközelebb EDT kijelzőt vásárolok...
Viszont a www.glyn.de oldalán megtaláltam az általam keresett adatlapot, és még sok más típusét is (ha esetleg valaki hasonló problémával küzdene). :)
2007.11.2. 20:24:27 ID: 3229

Tamás

Üzenetek: 33
Belépés: 2004.3.30.
Település: Budapest

Kedves iamRob,

A www.chipcad.hu honlapról három kattintással el lehet jutni az EDT kijelzők áraihoz, onnan másik három kattintással tölthető le a gyártó honlapjáról az adatlap:

- árlista http://www.chipcad.hu/arlista.htm
- EDT LCD modulok http://online.chipcad.hu/www/termekek.aspx?group=0206
- Grafikus LCD modulok http://online.chipcad.hu/www/arak.aspx?group=020603
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gyártó honlap (Kapcsolódó anyagok első hivatkozása): http://www.edtc.com/EDT/Products/default.asp?qT=2
- Graphic modules: http://www.edtc.com/edt/Products/graphic.asp?search=graphic
- A keresett adatlap: http://www.edtc.com/edt/Products/specs/EW12A03.pdf

Az EDT honlapján jól rendszerezetten megtalálhatók az adatlapok, és emiatt nem duplikáljuk a honlapunkon. Helyette segítünk az árlistánkból megtalálni a gyártók eredeti adatlapjait. Nem fordulhat elő, hogy régi, esetleg elavult tartalommal rendelkező adatlapokat terjesztenénk. Az EDT LCD kijelzőihez hasonlóan a legtöbb beszállítónk a termékeiről kiválóan rendszerezett adattárházzal rendelkezik. Duplikálás helyett igyekszünk a webes terméklistánkból a beszállítók tárhelyeire irányítani a műszaki információt kereső hazai felhasználókat.

A magam részéről kerülendőnek tartom az adatlapok duplikálását.
Üdvözlettel: Tamás

2007.11.3. 13:29:06 ID: 3230

iamRob

RE: EDT LCD adatlap  (neki válaszolva: Tamás

Igen, köszönöm ezt én is megtaláltam, le is töltöttem, abban a naív reményben, hogy ez a kijelző adatlapja.
Csalódnom kellett, ugyanis ebben a kijelző méretein és a lábkiosztásán kívül a világon semmi nincs.
Gondolok itt arra, hogy esetleg a kijelző tápfeszültsége, áramfelvétele, a háttérvilágítás árama, esetleg a pixelek mérete, a pixelek közötti távolság, látószög, be- és kimeneti feszültségek stb. stb. stb. is fontos lehet "néha".
Lehet, hogy én látom rosszul a dolgot, de ha valamit el akarok adni, akkor arról (saját érdekemben) normális adatlapot teszek közzé. Az oldalon letölthető "adatlap", amit ott teljesen jogosan "outline drawing"-nak nevez, elég szegényes információmennyiség. Ez addig nem is probléma (csak érthetetlen), amíg kérésre elküldik a részletes adatlapot, de mint írtam, másodszori megkeresésemre sem reagáltak semmit.

Az adatlapok duplikálását én sem tartom célszerűnek, más gyártók esetében én is a lehető legtermészetesebb módon a gyártó saját oldalán keresem (és meg is találom) az adatlapot. Itt sajnos nem erről van szó, hanem a hadititok kategóriába sorolt részletes adatlapok teljes hiányáról.

Mégegyszer köszönöm a választ, de azt hiszem továbbra is a német kereskedő cég oldalánál maradok, amíg ott elérhetőek az információk.
2007.11.3. 16:46:12 ID: 3231

Tamás

iamRob,

Most értettem meg, igaz az észrevétele, és sajnálom, hogy a szeptember vége óta válasz nélkül hagytuk. A weblapunk a korábbi állapotot tükrözi, amikor még az EDT honlapról szabadon letölthetőek voltak az adatlapok.

Köszönöm mindkét észrevételt, hamarosan keresünk megoldást a problémára.

2007.11.3. 18:51:58 ID: 3232

Tamás

RE: EDT LCD adatlap  (neki válaszolva: Tamás

Megkaptuk az EDT hozzájárulását az adatlapok Internetes publikálásához. Dolgozunk a megjelenítésen, e hét második felére meglesz.
Köszönjük az észrevételt!

2007.11.20. 11:04:45 ID: 3254

Gergely

Üzenetek: 1
Belépés: 2014.2.24.

Szaisztok

Szegítséget szerenék kérni egy EDT EW50414-es lcd életre keltésében.
Sajnállatos módon semmi infót nem találok erről a szerkezetről
2014.2.24. 15:01:29 ID: 4327
Lap:   [1]
Összes fórum >> [Egyéb] >> Alkatrészek >> EDT LCD adatlap Lap: [1]
Ugrás:

Új üzenetek Olvasott üzenetek
Népszerű téma / Új üzenetek Népszerű téma / Olvasott üzenetek
Zárolt / Új üzenetek Zárolt / Olvasott üzenetek
 Új téma indítása
 Válasz az üzenetekre
 Új szavazás indítása
 Szavazat küldése