ChipCAD fórum
Kezdőlap Bejelentkezés Profil Keresés
Fórum kezdőlap
Saját fórum
ChipCAD honlap
Bejelentkezés
Kijelentkezés
Regisztráció
Saját profil
Postaláda
Előfizetések
Címjegyzék
Keresés a fórumban
Keresés a GYIK-ban
Fórum tag keresése
Új üzenetek

RTC topikot indítunk

Bejelentkezve mint: Guest
E témát jelenleg a következők olvassák: nincs
  Nyomtatható változat
Összes fórum >> [Microchip] >> RTC tanfolyamok >> RTC topikot indítunk Lap: [1]
Felhasználónév
Üzenet << Régebbi témák   Újabb témák >>

Tamás

Üzenetek: 33
Belépés: 2004.3.30.
Település: Budapest
Státusz: nem elérhető

RTC topikot indítunk  

A Microchip budapesti RTC oktatóközpontjának a hallgatói részére hoztuk létre ezt a topikot, hogy a tanfolyamokon tanultak gyakorlati hasznosítása közben felmerülő problémákban egymásnak tudjanak segíteni és utólag is kérhessenek segítséget az RTC előadóitól.

Kívánom, hogy sikeres legyen ez a fórumtopik, amit igény szerint szívesen bővítünk a tanfolyami témák szerint altopikokra.

Üdvözlettel: Tamás
2011.1.31. 15:40:15 ID: 4049

tekintetes

Üzenetek: 1
Belépés: 2011.2.16.

RE: RTC topikot indítunk  (neki válaszolva: Tamás

Üdvözlet! Kezdőknek szóló tanfolyamot mikor indítanak? Köszönöm!
2011.2.16. 16:49:12 ID: 4056

laszlo_1

Belépés: 2011.2.13.

Üdvözlet! Szines lcd-re szeretnék képet rajzolni de nem a grafikus könyvtárak segítségével hanem az általam írt programmal. Élkészítettem a kép konvertáló program segítségével a kép c. kitejesztésü programját, Ezt a fordító a flash menóriába helyezi el? Milyen címen és hogy hívhatom meg ha a kijelzóre szetetném kirajzolni.
László_1
2011.5.3. 13:56:02 ID: 4108

Nemka

Üzenetek: 334
Belépés: 2004.4.10.

RE: RTC topikot indítunk  (neki válaszolva: laszlo_1

laszlo_1: Ennek a kérdésnek nagyon nem ebben a témában van a helye. A későbbiekben figyelj arra, kérlek, hogy a fórum megfelelő szekciójában kérdezz.

Válasz: Ha az adott programrész a fordítás során is elérhető, akkor egyszerűen a függvényt kell meghívni, ami benne van és majd a fordító tudja, hogy mit hol talál. Ha utólag kerül a flash-be, akkor pedig a programot kell úgy megírni, hogy te tudd mit hol kell keresni.

Nemka

--> http://www.nemka.hu/ <--
2011.5.25. 13:48:52 ID: 4113

FeriBá

Üzenetek: 3
Belépés: 2011.12.1.

RE: RTC topikot indítunk  (neki válaszolva: Nemka

USB-s RTC tanfolyamon voltam november 4-én. Az ott kipróbált programokat nem tudom a saját(érts:Suli) Explorer 16-ra aplikálni, mert ehhez PIC24FJ128GA010 kontrolleres PIM-et kaptunk. Van-e esély arra, hogy egy ehhez írt HardvareProfile-al valamelyik LAB gyakorlatot kipróbáljam? Interneten nem találtam, tud-e esetleg valaki készen?
Másik lehetőség, hogy veszek PIC24FJ256GB110-I/RF -et és beforrasztom az Explorer16 alaplapra, és a kapcsolót átkapcsolom PIC állásba.
Mindkét megoldásról érdekelne a Szakértő Urak véleménye.

Üdvözlettel: FeriBá
2011.12.1. 11:56:50 ID: 4172

FeriBá

RE: RTC topikot indítunk  (neki válaszolva: FeriBá

Természetesen -I/PF !
2011.12.1. 11:58:05 ID: 4173

Tamás

Üzenetek: 33
Belépés: 2004.3.30.

FeriBá,

Egy kész Microchip modult érdemes megvenni, pl: MA240014
http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406&dDocName=en531260
http://www2.chipcad.hu/www/arak.aspx?group=030103

Az RTC résztvevőnek a Microchip 20% kedvezményt ad a megvásárlásához.

Üdvözlettel: Tamás
2011.12.1. 12:29:18 ID: 4174

kopjakj

Belépés: 2011.1.27.

Kedves FeriBá!

A tanfolyamok mintapéldái futtatásához Explorer 16 gyakorlópanel + PIC24F USB PIM modul és USB PICtail Plus Daughter Board ( http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406&dDocName=en535384 ) szükséges.
Ezen kívül 16 bites USB témakörben tudom ajánlani a MPLAB Starter Kit for PIC24F gyakorlót ( http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406&dDocName=en535092 ), amely ár/érték arányban egy nagyon jó segédeszköz.
A http://www.microchip.com/mal oldalon letölthető a Microchip Application Libraries, ahol az USB mintapéldák az összes USB-s gyakorlóra el vannak készítve.
32 bites USB-s témakörben pedig egy friss gyakorlót tudok ajánlani: A Microstick II-t ( http://www.microchip.com/microstick ) amely az új PIC32MX220F032 USB-s PIC-el fog megérkezni, amely segítségével egy prototípus panelon gyorsan összerakható USB-s kapcsolás.

Üdvözlettel,
Kopják József
2011.12.2. 8:50:59 ID: 4175

FeriBá

RE: RTC topikot indítunk  (neki válaszolva: kopjakj

Kedves Tamás, Kedves Kopják József!

Köszönöm a gyors és részletes válaszokat. Az Explorer 16 gyakorlópanelekhez a tanfolyam után vetettem USB PICtail Daughter Board-okat, és ekkor derült ki, hogy másik PIM is kell, de mivel én a mikrovezérlő szerint kerestem, ezért nem találtam meg. Sajnos közben a szakképzési pénz elfogyott , de köszönöm a tanácsot, ahogy tehetem megrendelem az MA 240014-et.
Addig nekilátok József által ajánlott MPLAB Starter Kit for PIC24F gyakorlónak, amit már korábban vettünk, a tanfolyam végén beszéltünk is róla, hogy ott még a grafikus kijelzővel és a kapacitív billentyűkkel is meg kell ismerkedni, de hát ezért vettük ...

Köszönettel: Remsei Ferenc
2011.12.2. 13:35:49 ID: 4176

tibs

Üzenetek: 6
Belépés: 2009.7.2.

Üdvözletem!

Grafikus tanfolyamon vettem részt. Azóta beszereztem egy 320x240-es érintős szines kijelzőt. SSD1289 16bit 16lábon.
Megoldottam. Touchscreen egy ADS7843 spi-s vezérlővel. Megoldottam.

Amit három napja nem tudok megoldani az az hogy ha
a BUTTON_STATE_t BTN_TOGGLE módra van állítva akkor a képernyőn hiába nyomogatom nem reagál rá de ha
a hozzárendelt s3 -as nyomógombot nyomogatom akkor rendesen működik. A Slider rendesen működik a képernyőn lehet
huzogatni a csúszkát. A toggle gomb az nem a többi igen. Még a fokuszt sem veszi át. Előb-utóbb rájövök de ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Itt ninics nagy élet és már ezt is megoldottam.

Üdv:Szabó Tibor

< Az üzenetet módosította: tibs -- 2012.5.29. 8:01:57 >
2012.5.11. 9:34:50 ID: 4232

Sirály12

Belépés: 2004.12.8.

RE: RTC topikot indítunk  (neki válaszolva: tibs

Szia!

Látom már rég nem írt ide senki, de hátha tud valaki segíteni nekem.

Egy ADS7843-as ic-vel szerelt kijelzővel küzdök.
A kijelzőt(SSD1289) gyári progival használom, de sehogyan sem tudom a projetbe beilleszteni az ADS7843-at.
Van valakinek ehhez gyári forrásba illeszthető verziója?

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Peti
2013.1.8. 1:51:19 ID: 4287

Nemka

Üzenetek: 334
Belépés: 2004.4.10.

RE: RTC topikot indítunk  (neki válaszolva: Sirály12

Mivel rtc topikba írtál, nem derül ki, hogy pontosan milyen gyár milyen projektjébe szeretnéd beilleszteni.
De az adott chip kezelése nem tűnik bonyolultnak.

Ha jól sejtem, hogy valamelyik PIC mellé szánod, akkor itt is találhatsz segítséget:
www.mikroe.com/forum/viewtopic.php?f=88&t=49177

Nemka

--> http://www.nemka.hu/ <--
2013.1.8. 8:03:08 ID: 4288

Sirály12

Belépés: 2004.12.8.

RE: RTC topikot indítunk  (neki válaszolva: Nemka

Igazad van, kicsit már fáradt voltam az este.

Tehát egy pic32mx mikrokontrollerrel egy kijelzőt hajtok meg amin ssd1289 vezérlő van. A microchip application library gyári grafikus könytárait használom a 2012.10.15-ös kiadást. Ez már működik.
A kijelző amivel rendelkezem ADS7843-as touch vezérlő ic-vel van szerelve. Ehhez sajnos nincs driverem.
Ehhez keresek drivert, amit ha lehet nem nagyon kell átalakítani, mert még annyira nem jöttem bele ebbe a c-be.
2013.1.8. 17:29:40 ID: 4289
Lap:   [1]
Összes fórum >> [Microchip] >> RTC tanfolyamok >> RTC topikot indítunk Lap: [1]
Ugrás:

Új üzenetek Olvasott üzenetek
Népszerű téma / Új üzenetek Népszerű téma / Olvasott üzenetek
Zárolt / Új üzenetek Zárolt / Olvasott üzenetek
 Új téma indítása
 Válasz az üzenetekre
 Új szavazás indítása
 Szavazat küldése
 Saját üzenetek törlése