ChipCAD fórum
Kezdőlap Bejelentkezés Profil Keresés
Fórum kezdőlap
Saját fórum
ChipCAD honlap
Bejelentkezés
Kijelentkezés
Regisztráció
Saját profil
Postaláda
Előfizetések
Címjegyzék
Keresés a fórumban
Keresés a GYIK-ban
Fórum tag keresése
Új üzenetek

code protect

Bejelentkezve mint: Guest
E témát jelenleg a következők olvassák: nincs
  Nyomtatható változat
Összes fórum >> [Microchip] >> dsPIC >> code protect Lap: [1]
Felhasználónév
Üzenet << Régebbi témák   Újabb témák >>

laci678

Üzenetek: 8
Belépés: 2011.3.1.
Státusz: nem elérhető

code protect  

Sziasztok

Következő lenne a problémám.
Beírtam a 0xF80000A címre nulla értéket és ezzel ugye aktiváltam a general code protectet és az írásvédelmet. Rendben is ment minden a program szépen futott is a dsPIC30F6015 ben egészen addig míg frissíteni akartam egy új verzióra. Ekkor az MPLAB elkezdte ezt írni programozáskor:

Connecting to MPLAB ICD 2
...Connected
Setting Vdd source to target
Target Device dsPIC30F6015 found, revision = Rev 0x1004
...Reading ICD Product ID
Running ICD Self Test
...Passed
MPLAB ICD 2 ready for next operation
Programming Target...
...Validating configuration fields
...Erasing Part
...Programming Programming Executive
...Verifying Programming Executive
ICD0161: Verify failed (MemType = Test, Address = 0x800000, Expected Val = 0x40080, Val Read = 0xFFFFFF)
ICD0275: Programming failed.
MPLAB ICD 2 ready for next operation

A vicc az egészben hogy a programot is kitörölte így már az sem fut viszont a újat meg ugye nem engedi beírni.Olvasgattam itt ott és azt vettem le ,hogy bulk erase visszaállítaná a FUSE okat alapállapotba és akkor talán újra írható lenne ha egyáltalán ez a baja. Ha most kiolvasom a tartalmat azt mondja hogy csak a WRITE protect van bekapcsolva a CODE protect nincs.

Próbáltam többször is törölni de semmi eredmény.
Ja még annyi hogy 5Volt ról működtetem. (bulk törléshez kell minimum 4.5 Volt)

AZ a gyanúm hogy az ICD2 nem bulk eraset csinál mert túl gyorsan végez kb 1 mp, ha igazam van akkor hogy lehetne rávenni hogy bulk ot csináljon?

Szóval ha valaki tud segíteni nagyon szépen megköszönném neki :)
2011.3.1. 8:32:54 ID: 4078

Nemka

Üzenetek: 334
Belépés: 2004.4.10.
Település: Budapest

RE: code protect  (neki válaszolva: laci678

Elvileg programozás előtt az ICD-k és a PICkit-ek teljes (bulk) törlést végeznek, és mivel ilyenkor egyszerre törlődik a teljes flash, hamar megvan.
De ha biztosra akarsz menni, akkor kézzel is törölheted, keresd meg a hozzá tartozó ikont, vagy a programozás menüből válaszd ki. Utána csinálj egy üresség ellenőrzést. Ha ez rendeben van, akkor a programozás más miatt nem sikerül (pl. nem jó a leválasztás, túl későn aktiválódik az MCLR, emiatt az első néhány programbyte üres marad).

Nemka

--> http://www.nemka.hu/ <--
2011.3.1. 9:25:27 ID: 4079

laci678

RE: code protect  (neki válaszolva: Nemka

szia

Van még két ilyen áramköröm code protect nélkül azokat simán tudom programozni csak a kódvédettel van bajom. Tuti nem megy végbe rendesen a törlés. Blank teszt azt mondja hogy nem üres :(
2011.3.1. 9:38:38 ID: 4080

Nemka

Az érdekes, hogy a Reserved programterületen jelez hibát. Olyan helyen, ahol elvileg programozás nem is történik. Persze lehet, hogy ezen a területen valami ellenörzőösszeget vagy bármit tárol, amit kiolvasáskor ellenőriz és ha érvénytelen, akkor komoly gubanc van.

A nem blank check-et csinálsz, hanem kiolvasod a processzort, akkor látsz benne adatot?

Az is lehet, hogy valamitől szimplán elszállt a processzor és a maradék kettővel meg semmi gond nem lenne a kódvédelem bekapcsolása után sem. Persze egy 2500Ft-os holmival nem szívesen kísérletezik az ember.

< Az üzenetet módosította: Nemka -- 2011.3.1. 11:17:31 >

Nemka

2011.3.1. 11:17:20 ID: 4081

laci678

olvasáskor üres adatot olvas.
még annyi hogy olvasáskor az ICD2 illegel értéket üzenete dob fel amikor a 0xF8000A címet olvassa és kérdezi akarom e javítani. Mindegy mit válaszolok FIX vagy not FIX nem segít.
OLVASÁS után ha megnézem a FUSE okat a fenti címen 0 érték van , pont az amit beírtam viszont ennek a jelentése az lenne hogy WRITE protect és HIGH security bekapcsolva ,viszont az MPLAB csak a WIRITE protectet mondja bekapcsolva a GENERAL CODE protectet disabledre írja. Ellentmond magának.

Remélem érthetően írtam le :) , tanácstalan vagyok
2011.3.1. 11:35:00 ID: 4082

laci678

Doksi szerint csak az alsó 3 bit van használva , lehet az a baja hogy a többit is nullára kapcsoltam?
Ha igen az nagy szívás mert nincs dokumentálva.
2011.3.1. 11:38:40 ID: 4083

laci678

Van egy negyedik példány de az már nincs nálam és ott is be van kapcsolva a védelem azon is frissíteni kéne a kódot de nem merem megcsináltatni nehogy Ő is pórul járjon és legyen egy töküres kódvédett motyója amiből ki kell dobni a processzort.

elég gáz helyzet
2011.3.1. 11:44:43 ID: 4084

Nemka

Ahol az adatlapon nincs konfigurációs bit egy konfigurációs regiszterben, oda bármit programozhatsz, mert nincs mögötte tényleges tárterület, így olvasáskor mindig 0 lesz.

Ha a PIC programozás után is üres és a viselkedése is arra utal, hogy nincs a programtárban semmi, akkor egyre inkább valószínű, hogy a processzor tönkrement (pl. a Vpp generátor chargepump halt meg, ezért nem lehet programozni az MCU-t). Ez a titkosító bit aktiválásval viszont csak véletlen egybeesés lehet. Olvasd át az errata-t és keresgélj utána a Microchip fórumon, hátha valaki mégis találkozott hasonlóval.

Ha a másik két processzornál (vagy csak az egyiknél) is előjön a hiba, akkor érdemes a ChipCAD felé jelezni és cserét kérni másik gyártásból száramazóra. Ha viszont típushiba egy elrontott chiprajz miatt, akkor keress másik típust, gyanítom találsz olyat, ami lábkiosztásban és perifériaellátottságban is megfelel, még ha az ára kicsit magasabb is.

Nemka

2011.3.1. 11:54:19 ID: 4085

laci678

Magáig a programozásig el se jut ezért nem is lehet benne semmi visszaolvasáskor, ha hihetek neki hogy törlés végbement.

Aszem veszek egy nagy levegőt és kipróbáltatom a másik védett példányon a törlést.
2011.3.1. 12:08:51 ID: 4086

Nemka

Olvasgattam, keresgéltem és nézd mit találtam: http://www.microchip.com/forums/tm.aspx?m=393415&high=programming+executive
Eszerint az új tokokkal inden oké, a régit meg lehet, hogy az ICD2 csapta agyon. Izgi dolog fejlesztés közben azt figyelni, hogy a programozó mikor nyírja ki a processzort.

Ha van PICkit2-d és az támogatja az adott chip programozását, akkor próbáld azzal.
Esetleg töltsd le a Microchip honlapjáról a Programming Executive állományt és azt másold be az ICD2 megfelelő könyvtárába (bár ha az aktuálisat nem sikerült beírni a PIC-be, akkor az újat sem lehet).

Nemka

2011.3.1. 12:28:18 ID: 4087

laci678

Sajnos nincs pickit2-m eddig azt hittem az ICD2 mindenre jó.
Kerítenem kell valahonnan bár ezen a pic en már ez nem hinném hogy segíteni fog.....

köszi a segítséget
2011.3.1. 12:49:31 ID: 4088

pipi

Üzenetek: 225
Belépés: 2004.4.1.
Település: Budapest-Kispest

ha segítség, nálam pickit2-vel Kispesten tehetsz próbát

Pipi
chipcadforum kukac puzsar.hu
http://www.puzsar.hu
2011.3.1. 14:30:29 ID: 4089

laci678

RE: code protect  (neki válaszolva: pipi

Köszönöm de megoldom valahogy másképp a próbát.
Vidéki vagyok így nem játszik kispest :(

Van valahol LPT portos égetőm 7407-es ha azzal se megy akkor annyi neki.

< Az üzenetet módosította: laci678 -- 2011.3.1. 15:03:09 >
2011.3.1. 14:54:25 ID: 4090
Lap:   [1]
Összes fórum >> [Microchip] >> dsPIC >> code protect Lap: [1]
Ugrás:

Új üzenetek Olvasott üzenetek
Népszerű téma / Új üzenetek Népszerű téma / Olvasott üzenetek
Zárolt / Új üzenetek Zárolt / Olvasott üzenetek
 Új téma indítása
 Válasz az üzenetekre
 Új szavazás indítása
 Szavazat küldése